Hakkımda

Emre Yıldırmaz Galatasaraylı bir Michael JACKSON hayranı. 1996 yılında kasa montajı ile başladığı bilgisayar serüveni onu sırasıyla notebook tamiratı, web sitesi tasarım ve yönetimi, editörlük ve danışmanlık hizmetlerine kadar getirdi, hala kıramadığı firmalarla site çalışmalarına devam etmesine karşın, sosyal medya üzerine odaklı. Boş zamanlarımda hobi olarak Web Developer (İnternet Geliştiriciliği) denilen şeyi yapmaktayım. İnsanlara tanıdığım şans kadar benden gidenleri bir ben bilirim. Her adım attığımda ve her el uzattığımda, zor günlerinde yanında olduğum insanların nasıl bana sırt döndüğünü bir ben bilirim. Artık dünyanın merkezine kendimi koydum. Bu halime “bencillik” diyenler, zamanında kendilerini adam yerine koyduğumdan dır. Sırtımdan vurduklarında hissettiğim acıyı bir ben bilirim. Beni bilen böyle bilsin. İster saygı duysun bana, ister silsin. Kendi yolumda nasıl yürüyeceğimi kimseler bana söylemesin. Varacağım yeri Allah, duracağım yeri ise bir ben bilirim. Boşverdiklerim var benim. Artık vazgeçtiklerim. ‘Olmazsa olmaz‘ dediklerimin, olmayabileceğini de öğrendim. ‘Neyse..’ dediklerim var benim. ’Sağlık olsun‘ deyip geçtiklerim. Hem ben artık eski bende değilim. Hayallerim yok benim ve ‘Şöyle olsa ne güzel olur!‘ dediklerim. “Hayırlısı olsun” demeyi öğrendiğim gün, hayallerimden vazgeçtim! Bir çok hatalar yaptım şimdiye kadar, inkar etmiyorum, etmemde. Ders aldıklarım oldu, almaya vakit bulamadıklarım da. Duyduklarım doğruysa zaferlerim, farklılıklarım, örnek alındığım durumlar da olmuş. Ahımı alanlar faturasını ödüyorlarmış. İyi ki yapmışım dediğim şeylerde var keşkelerim de. Şimdi yeni bir hayatım var, yeni insanlarla, yeni yerlerde, yeni zamanlarda. Eskilerde var hafızamda ama çoğu eski yerlerde, eski zamanlarda. Geri döndürmek istediğim zamanlarımda var, engellemek istediğim başlangıçlarım da. Hayatımdan seneler çalan insanlar iyi ki çalmışlar, iyi ki olmuşlar hayatımda, büyütmüşler beni. Hafızamdan silmek istediğim görüntüler, silemediğim sözler var. Duymamış olmayı istediğim ama duyduğum, kimilerinin gözüne sokmak istediğim “GERÇEKLERİM” var. Bazen saklı kalmasını doğru bulduğum; hepsinin bir yeri ve zamanı olduğunu bildiğim, içimde tuttuğum bir çok şey var! Ey, benim iyimser hâllerim, çabuk aldanışlarım, hep inanışlarım, Alttan alışlarım, hatayı hep kendimde buluşlarım, değmeyecekleri kafama takışlarım, yoktan yere, akıp giden gözyaşlarım, herkesi, insan yerine koyuşlarım, hepinize elveda. Artık ben kimsenin, Hiç kimsesi olmayacağım!

Ya/da şöyle bir Nazım HİKMET ’in sözleriyle anlatmak gerekirse;

Dün “canım” olan yarın “düşmanım” olmaz benim. Yaşananların hatırı hep saklı kalır. Hatırları sorulur selamları hep alınır. “SİLDİKLERİM” vardır bir de! Onlar yanlışlarım ve pişmanlıklarımdır. Adları anılmaz hatırları sorulmaz sadece beddualarımdır. Vicdanla birlikte. “ŞEREF” ararım ben sevdiklerimde; Her zaman doğru değildir elbet seçimlerim. Zaman gelir “ŞEREFSİZ‘leri de severim. Her yerde gözüm kulağım vardır benim. “Eksik söylemek yalan söylemek değildir!” mantığındaki, Beni değil kendini kandırır yalnızca. Bilmezden gelişlerim aptala yatışlarım, Kaybetme korkumdan değil karşımdakilerin yalan söyleme potansiyellerine olan merakımdandır. “İnkar” olmaz benim hayatımda. Yaşananı “YAŞANMAMIŞ” saymam. Sayanları da SAYMAM. Kelimelere sığmaz SAYFALAR SÜRER BENİ ANLATMAK Ama ne kadar anlatılırsa anlatılsın; YAŞAYAN BİLİR BENİ, YAŞAMAYAN ANLAMAZ. Ağırdır sevmelerim Her “YÜREK” taşıyamaz. Büyüktür umutlarım her “OMUZ” kaldıramaz.

emree.org Kişisel blog Hakkında

  • emree.org, haddini aşmayı garanti ederek amatör bir ruhla hazırlanan, önemli bir noktaya temas eden, KENDİNİ GELİŞTİRMEYİ baz alan, bir site olma gayretinde çaba harcayacaktır.
  • emree.org kesinlikle bir arkadaş\sevgili bulma sitesi değildir. Tabi burada paylaşımda bulunduğum süre zarfında tanışacağınız, paylaşacağınız ve özellikle bir çok şeyi öğreneceğiniz kişiler olacaktır. Eğer kendinize bir kız\erkek ayartmak düşüncesindeyseniz ve bu tip bir site arıyorsanız sizi ‘GOOGLE’ a yönlendirmekten zevk duyarım.
  • emree.org sitesinde, diğer blog sitelerden farklı kılan bir kaç “nüans” var. Bizler TÜRKÇE‘mizin kullanımına, insan EMEĞİNE karşı saygıya, karşılıklı PAYLAŞIM ve birbirimize karşı SAYGIYA önem veriyorum.
Anlayışım: Elimizde olan, fakat değerini bilmediğimiz kıymetlerimizin farkına vardırtmaktır. İfade yerindeyse “bilinçli kullanıcı” mantığıyla hareket etmek, ettirmektir.

Sitede neler olacak, neler olmayacak?

Sitede bireyin “kendini geliştirmesi” için her şey olacak: Denemeler, makaleler, PHP, CSS ve HTML, WordPress, xenForo ama asla tavla oyunları, oyun hileleri, cep telefonlarına bedava mesaj, fıkralar vs. isteyenler aradıklarını maalesef sitede bulamayacaklar. Bu arkadaşlarımızı GOOGLE ‘a yönlendirmekten zevk duyarım.

Benim yaşadığım ve paylaşmak istediklerim var. Burada yayınlamak istiyorum?

Memnuniyet duyarım. Bana ”İletişim” bölümü üzerinden yayınlanmasını istediğin yazı, deneme ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz. Bu yazı ve çalışmalarınızı site içeriğine ve biçimine uygun bulursam isminizi ve mailinizi belirterek siteye ekleme yapabilirim ve bundan zevk duyarım.
Başa dön tuşu

ADBlock Engelleyici Tespit Edildi!

Merhaba! Görünüşe göre kullandığınız tarayıcıda ADBlcok eklentisini aktif edip sitemde gösterilen reklamları engellemiş oluyorsunuz. Lütfen emreyildirmaz.com.tr sitesini bu engelin dışında tutarak kullanınız. ADBlcok uygulamasını bu sitede devre dışı bırakınız.
error: